Mladý hokejista Minnesoty s ďalším hetrikom, rekord Gáboríka ale odolal

Hokejisti New Jersey v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom prehrali v zámorskej NHL na ľade New Yorku Islanders 1:5. Neuspela ...
  • Zdroj: SITA/AP

Hokejisti New Jersey v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom prehrali v zámorskej NHL na ľade New Yorku Islanders 1:5. Neuspela ani Arizona s Milošom Kelemenom, doma podľahla Edmontonu 4:5.

FOTOGALÉRIA: Matt Boldy

Druhý hetrik v priebehu deviatich dní zaznamenal Matt Boldy a zariadil tak triumf Minnesoty nad Seattlom 5:1. Útočník Minnesoty si pripísal tretí hetrik v kariére vo veku 21 rokov a 356 dní. Iba Marián Gáborík bol v tejto štatistike vo veku 21 rokov a menej v Minnesote lepší, zaznamenal až päť hetrikov.

NY Rangers i Toronto získali istotu postupu do play off, hoci ich tímy v noci na utorok do hry nezasiahli.

Český útočník Lukáš Rousek zažil krásny v debute v NHL. Jeho Buffalo Sabres síce prehrali s Montrealom 3:4, no český debutant strelil gól a zaznamenal asistenciu.

K cennému víťazstvu Islanders v boji o postup do play off  nad New Jersey (5:1) výrazne prispel Kyle Palmieri, autor dvoch gólov a asistencie. Domáci definitívne rozhodli až tromi zásahmi v záverečnej päťminútovke, dva z nich padli do prázdnej bránky. Tatarovi v tretej tretine za stavu 1:2 neuznali gól, keďže podľa verdiktu rozhodcov poslal puk do bránky úmyselne nohou. Slovenský útočník strávil na ľade 17:05 min s jednou strelou na bránku a jednou mínuskou.

Kelemen odohral za Arizonu proti Edmontonu (4:5) iba niečo viac ako štyri minúty, zaznamenal mínusový bod a jednu strelu na bránku. Domáci zmazali v tretej tretine dvojgólové manko, ale o triumfe "olejárov" rozhodol v 53. minúte v presilovke Ryan Nugent-Hopkins.

Rangers, kde pôsobí slovenský brankár Jaroslav Halák, sa opäť predstavia v play off. Zahrali im do karát prehry Floridy na ľade Ottawy 2:5 a Buffala s Montrealom 3:4 po nájazdoch. Matematickú istotu získalo aj Toronto, ktoré si miestenku vo vyraďovačke vybojovalo siedmykrát za sebou.

Výsledky:

Buffalo - Montreal 3:4 sn (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Rousek (Jost, Power), 26. Peterka (Tuch, Mittelstadt), 29. Stillman (V. Olofsson, Rousek) – 2. Harris (Drouin, Matheson), 25. Belzile (Savard), 49. Gallagher (Evans, Ylönen), rozh. náj. Pezzetta.

Ottawa - Florida 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 10. B. Tkachuk (Chabot), 19. Brännström, 40. DeBrincat (Batherson, B. Tkachuk), 58. Stützle (Hamonic, Giroux), 59. Pinto – 26. Forsling (Reinhart, E. Staal), 50. Forsling (Ekblad, Luostarinen).

NY Islanders - New Jersey 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly: 8. Engvall (Palmieri, Mayfield), 35. Palmieri (Nelson), 56. Palmieri, 59. Horvat (Cizikas, Lee), 60. Parise (Pageau) – 27. Haula.

Minnesota - Seattle 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 16. Middleton (Spurgeon, M. Johansson), 26. Boldy (M. Johansson, Spurgeon), 35. Boldy (J. Eriksson Ek), 41. Boldy (J. Eriksson Ek), 51. Hartman (Zuccarello, Merrill) – 51. Schwartz (Geekie, Dunn).

Anaheim - Colorado 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 13. Grant - 16. Byram, 20. MacKinnon, 23. J. Johnson, 24. Ničuškin, 45. Girard.

Arizona - Edmonton 4:5 (2:3, 0:1, 2:1)

Góly: 4. a 44. Maccelli, 13. a 45. Hayton - 5. Hyman, 14. Bouchard, 19. Nurse, 35. Draisaitl, 53. Nugent-Hopkins.