Juraj Kucka, Watford

Juraj Kucka, Watford Zdroj: reuters

VIDEO Kucka premiérovým gólom naštartoval Watford k neuveriteľnému obratu na pôde Evertonu!

ŠPORT.sk • 23. okt 2021 o 15:33
Futbalisti Chelsea FC zostanú aj po 9. kole na čele anglickej Premier League. Londýnsky klub si v sobotu poradil doma s posledným Norwichom City suverénne 7:0 a zaznamenal tretie ligové víťazstvo za sebou. Hetrikom sa blysol Mason Mount.

AKTUALIZOVANÉ 21:19

Zápas Chelsea - Norwich ste mohli sledovať ONLINE aj na ŠPORT.sk >>

Zápas Crystal Palace - Newcastle ste mohli sledovať ONLINE aj na ŠPORT.sk >>

Zápas Brighton - Man City ste mohli sledovať ONLINE aj na ŠPORT.sk >>

Favorit rozhodol o zisku troch bodov už v prvom polčase, keď sa postupne gólovo presadili Mason Mount, Callum Hudson-Odoi a Reece James. Po zmene strán pridal štvrtý zásah Ben Chilwell, o chvíľu neskôr si vlastný gól strelil Maximillian James Aarons a Mount v závere skompletizoval hetrik dvoma zásahmi.

Norwich dohrával na Stamford Bridge bez vylúčeného Benjamina Gibsona a stále čaká na prvé víťazstvo v novom ročníku najvyššej súťaže. Na konte má iba dva body.

Juraj Kucka, Watford FC

Juraj Kucka naštartoval veľký obrat Watfordu na pôde Evertonu, keď jeho tím ešte do 78. minúty prehrával 2:1, kedy vyrovnával práve slovenský reprezentant. Duel nakoniec skončil 5:2 v prospech hostí. Hetrikom sa prezentoval Nór Joshua King. Watford vyhral v Goodison Parku prvýkrát v histórii.

Je to prvý triumf mužstva pod vedením kouča Claudia Ranieriho a patrí mu priebežne 14. priečka.

Manchester City zaostáva za Chelsea stále o dva body. "Citizens" brali tri body na ihrisku Brightonu po výsledku 4:1, pod ktorý sa dvoma gólmi podpísal Phil Foden. Brighton v predchádzajúcich piatich ligových vystúpeniach neprehral.

Newcastle United bez zraneného slovenského brankára Martina Dúbravku remizoval na ihrisku Crystal Palace 1:1.

Premier League - 9. kolo:

Chelsea FC – Norwich City 7:0 (3:0)

Góly: 8., 85. a 90.+1 Mount (druhý z 11 m), 18. Hudson-Odoi, 42. James, 57. Chilwell, 62. Aarons (vlastný), ČK: 65. Gibson (Norwich)

Everton - Watford 2:5 (1:1)

Góly: 3. Davies, 63. Richarlison - 13., 80. a 86. King, 78. Kucka, 92. Dennis