ONLINE: Jang Wang

Koki Niwa - Jang Wang (Tokio 2020)

ŠPORT.sk • 27. júl 2021 o 04:30
Jang Wang odštartoval v Tokiu priamo v 2. kole, keď vo svojom premiérovom vystúpení suverénne postúpil 4:0 na sety. Slovenský reprezentant sa v ďalšej fáze stretne s dvanástym nasadeným domácim hráčom Koki Niwom. Sledujte ONLINE prenos zo zápasu na ŠPORT.sk!

Online Prenos

27.07.2021 | Olympijské hry - stolný tenis | 08:30 | Refresh

ONLINE PRENOS

Pre doplnenie Kokiho Niwu čaká osemfinále ešte dnes poobede o 14:30 s jedenástym hráčom sveta a bronzovým medailistom z Londýna nemeckým stolným tenistom Dmitrijim Ovtcharovom. Na to, že sa jedná iba o osemfinále, tak tento zápas by mal ponúknuť nádherný stolnotenisový zážitok.
Tretí vzájomný zápas Niwu s Wangom tak skončil po prvýkrát iba v štyroch setoch, aj keď Wang mal veľkú šancu vo štvrtom sete, ale nevyužil štyri setbaly a Niwa využil hneď prvý mečbal na podaní. Inak v ostatných setoch mal Niwa vývoj pod kontrolou, malá šanca bola pre Wanga ešte v druhom sete, keď viedol 4:1 alebo sa dostal na stav 7:7, lenže koncovku opäť nezvládol. Tretí set bol potom najhorší z pohľadu Wanga, pretože dostal od Niwu výprask 3:11. Pre Slovensko sa tak týmto výsledkom končí účasť na olympijských hrách v stolnom tenise, keď vo dvojhre vypadli Wang aj Balážová a v mixe skončili ešte v prvý deň Balážová s Pištejom. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších prenosoch slovenských reprezentantov z Tokia!
12:10Yang Wang končí v treťom kole s Kokim Niwom, keď zápas zakončil vyhodeným forhendom a nevylepší tak svoje umiestnenie z Ria, pretože končí v rovnakej fáze turnaja vo dvojhre!
11:10Veľká príležitosť zahodená a Niwa po piatich bodoch za sebou získava k dispozícii prvý mečbal!
9:10Wang žiaľ nedokáže zakončiť štvrtý set a zahodil už tri setbaly, takže mu zostáva len jediný.
6:9Niwa neudržal nervy a vyhodil forhend za stôl, takže už iba dva body chýbajú!
5:8Krásny forhend Wanga, ktorého delia od víťazstva v štvrtom sete iba tri loptičky.
5:6Za stavu 5:6 si Wang zobral time-out, pretože si uvedomuje, že má asi poslednú šancu urobiť niečo pre záchranu.
4:6Niwa trochu začal kaziť a Wang k tomu pridáva aj pár víťazných úderov, takže je z toho vedenie o dva body, ktoré je malou nádejou pre slovenského reprezentanta.
3:3Ale rýchlo je vyrovnané po dvoch chybách Wanga z forhendu.
1:3Zaujímavý náskok pre Wanga vo štvrtom sete, ktorému pomohla aj páska.
11:3Set končí chybou Wanga, ktorého rotovaný forhend zastavila iba sieť a tento set ponúkol zatiaľ najjednoznačnejší priebeh, takže slovenský reprezentant už len ťažko bude stav 0:3 na sety otáčať.
9:3Niwa stratil iba tretí bod v sete, keď prestrelil forhend.
8:2Už sme aj obrazom na zápase, ale tretí set vyzerá jednoznačne, pretože Wangovi sa nedarí brániť útoky Niwu.
11:8Pevnejšiu ruku a určite aj skúsenosti preukázal Niwa, ktorý získava aj druhý set nakoniec pomerom 11:8 a dostáva sa už do pohodlnejšieho dvojsetového náskoku. Je tak v polovici cesty za postupom medzi 16 najlepších stolných tenistov vo dvojhre.
7:7Rysuje sa nám dramatická koncovka druhého setu, ktorú by bolo potrebné z pohľadu Wanga ako outsidera zvládnuť. Možno je aj výhoda, že Niwu v tejto chvíli nemôžu povzbudzovať japonskí diváci.
4:4Teraz veľká škoda pre Wanga, ktorý viedol už 4:1 v druhom sete, ale o svoj náskok rýchlo prišiel a Niwovi sa podarilo vyrovnať.
11:6Zápas žiaľ nemáme na sledovanie k dispozícií, ale prvý set sa skončil výsledkom 11:6 pre domáceho favorita. Wang sa držal iba do stavu 4:4, odvtedy Niwa potiahol dve trojbodové série za sebou a napokon sa prvý set skončil celkom jednoznačne 11:6. Dúfajme, že slovenský reprezentant zabojuje v ďalšom priebehu.
Vítam vás pri sledovaní stolného tenisu na olympijských hrách v Tokiu, v ktorom sa predstaví slovenský reprezentant Yang Wang proti japonskému favoritovi Koki Niwovi, ktorý sa nachádza v rebríčku na 17. mieste, ale kedysi bol až na piatej pozícií. Na začiatku kariéry Niwa vyhral aj zlato ako junior na olympijských hrách a majstrovstvách sveta. Najväčšie víťazstvo svojej kariéry dosiahol v kvalifikácii na olympijské hry v Londýne, keď v roku 2012 zdolal v šiestich setoch vtedajšiu jednotku vo dvojhre Číňana Ma Longa. Nikdy však neprerazil na seniorských majstrovstvách sveta alebo svetovom pohári a jeho maximom je štvrťfinále. Vo štvrťfinále napokon skončil vo dvojhre aj na olympijských hrách v Riu, takže jeho ambíciou bude minimálne zopakovať postup do tejto fázy. Na konte má Niwa jediné víťazstvo na okruhu ITTF, keď uspel v Rusku pred siedmimi rokmi vo finále s Drinkhallom. Wang sa nachádza v rebríčku na 35. mieste, preto bude outsiderom. Avšak s Niwom už odohral dva vzájomné zápasy a raz dokonca uspel, keď ho zdolal v roku 2015 na turnaji v Poľsku. O dva roky sa streli znova a Niwa mu vo Švédsku oplatil v prehru v piatich setoch. Wang v Riu vypadol tiež na druhom súperovi, takže ak by s Niwom vyhral a postúpil by do osemfinále, tak by vylepšil svoje umiestnenie na olympijskom turnaji vo dvojhre. Vzhľadom na to, že obidvaja spolu odohrali dva zápasy, už trochu poznajú štýl jeden druhého a ani víťazstvo Wanga či Niwu vo vzájomných zápasoch nebolo bez straty setu. Dúfajme, že sa dočkáme vyrovnanejšieho zápasu aj v Tokiu a nebude to jednoznačná záležitosť pre favorizovaného Niwu, pretože Wang má predpoklady na to, aby to minimálne Japoncovi poriadne sťažil a možno aj úplne otočil vo svoj prospech.