Libor Hudáček v drese HC Lugano

Libor Hudáček v drese HC Lugano Zdroj: reprofoto

VIDEO Skvelý Hudáček strelil v poslednej minúte dva góly a pomohol Luganu k zisku bodu

ŠPORT.sk • 23. okt 2021 o 08:53
Slovenský hokejista Libor Hudáček zažíva fantastický štart vo svojom novom klube HC Lugano.

V utorok vo svojej premiére prispel dvomi gólmi k víťazstvu na ľade Rapperswilu a v piatkovom dueli 18. kola švajčiarskej ligy pridal ďalšie dva presné zásahy, ktorými pomohol mužstvu k zisku bodu na ľade SCL Langnau Tigers. Lugano v divokom zápase prehralo 5:6 až po predĺžení.

Langnau - Lugano 6:5 pp

/L. HUDÁČEK za hostí 2+0/

Hostia viedli 2:0, neskôr prehrávali 2:4 a na konci tretej tretiny 3:5. V samom závere však prišli chvíle Hudáčka. Slovenský útočník v čase 59:01 znížil v presilovke na rozdiel jedného gólu a 21 sekúnd pred koncom tretej tretiny sa v power play bez brankára postaral o vyrovnanie.

Svojmu tímu tak zachránil predĺženie, v ňom napokon rozhodol o víťazstve domácich Harri Pesonen. Fanúšikovia Lugana zvolili Hudáčka druhýkrát za sebou za Hráča zápasu.

Tridsaťjedenročný Hudáček koncom minulého týždňa ukončil svoje pôsobenie v tíme KHL Neftechimik Nižnekamsk a zamieril pod Alpy.