Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia Šport

Hádzanárky Japonska v A-skupine zdolali Čiernohorky 29:26

Japonské hádzanárky v zápase A-skupiny zdolali Čiernohorky 29:26. Foto: TASR/AP

Japonky sa dostali do tesného vedenia v závere prvého polčasu, v tom druhom už kontrolovali priebeh a duel doviedli do úspešného konca.

Tokio 27. júla (TASR) - Japonské hádzanárky dosiahli prvé víťazstvo na domácom olympijskom turnaji v Tokiu. V utorkovom zápase A-skupiny zdolali Čiernohorky 29:26.

Japonky sa dostali do tesného vedenia v závere prvého polčasu, v tom druhom už kontrolovali priebeh a duel doviedli do úspešného konca. V druhom stretnutí áčka favorizované Holanďanky zdolali Kórejskú republiku 43:36 a dosiahli druhú výhru na turnaji. Tú majú na konte aj Nórky po tom, ako si poradili s Angolou 30:21.

V B-skupine prehrali Maďarky aj druhý zápas, keď nestačili na Brazílčanky 27:33 a na turnaji sú bez bodu. Švédsko zdolalo hráčky Ruského olympijského výboru (ROC) 36:24.