Spišská Nová Ves

VIDEO Spišská Nová Ves doma porazila Košice rozdielom triedy

ŠPORT.sk • 21. jan 2022 o 19:50
Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v 32. kole Tipos extraligy nad HC Košice 5:1. V treťom vzájomnom zápase prebiehajúcej sezóny 2021/22 prvýkrát vyhrali Spišiaci, predtým sa po víťazstvách 7:1 a 5:1 tešili Košičania.

Tipos extraliga - 32. kolo:

HK Spišská Nová Ves - HC Košice 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 7. Štrauch (Ordzovenský, Kuru), 16. Romaňák (Nieminen, Beaudry), 39. Giľák (Vartovník, Salituro), 53. Nieminen (Ščurko) 60. Vartovník (Rapáč, Česánek) - 32. Jokeľ (Bartánus, Romančík)

Rozhodovali: Štefik, Valach - Jurčiak, Ševčík, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 850 divákov

Zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ordzovenský, Malina, Beaudry, Romaňák, Chatrnúch, Česánek - Giľák, Salituro, Džugan - B. Rapáč, Kuru, Nieminen - Ščurko, Rauter, Štrauch - Tomala, Vartovník, Grec

HC Košice: Košarišťan - Snuggerud, Saucerman, Cibák, Romančík, Novota, Deyl, Jacko - Lapšanský, Chovan, Klhůfek - Paršin, Slovák, Pereskokov - Rogoň, Mrázik, Bartánus - Jokeľ, Linet, Milý

V zostave domácich absentovali potrestaní obrancovia Petgrave a Atwal, pre otras mozgu chýbal aj útočník Vrábeľ a nehral ani zranený Majdan.

Spišiaci boli v prvej tretine strelecky aktívnejší a ich prevaha sa prejavila aj na skóre. Prvé oslabenie v zápase zvládli bez inkasovaného gólu a v následnej presilovke gólovo udreli. V 7. minúte najskôr Salituro nepremenil sľubnú šancu, no krátko na to Štrauch prekonal Košarišťana - 1:0. V 13. minúte mohol vyrovnať Slovák, ale svoj únik nedoviedol do gólového konca. V 16. minúte sa Košičania dostali pod tlak a Romaňák usmernil puk do ich bránky - 2:0.

V úvode druhej časti „oceliari” zlepšili pohyb a častejšie sa dostávali do gólových príležitostí. Šance Pereskokova či Paršina však brankár Melicherčík zmaril. Po viacerých vylúčeniach sa skóre zmenilo v presilovke Spišiakov, avšak gól padol do ich bránky. Po chybe domácich sa do šance dostal Jokeľ a svojím druhým gólom v sezóne upravil na 2:1. Presilovku v 39. minúte však už Spišiaci využili, keď Giľák zvýšil na 3:1.

V tretej časti sa gólové príležitosti striedali na oboch stranách. V 53. minúte zakončil kombináciu domácich Nieminen - 4:1. Hostia sa v závere odhodlali k hre so šiestimi korčuliarmi, ale gól padol do ich bránky. Na 5:1 uzavrel gólom do prázdnej bránky Vartovník.