Marc Crevier-Morin

VIDEO Banská Bystrica uspela s Liptovským Mikulášom a predĺžila jeho čiernu sériu

ŠPORT.sk • 21. jan 2022 o 19:46
Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 32. kola Tipos extraligy nad posledným MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1.

Tipos extraliga - 32. kolo:

HC 05 Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 14. Cardwell (Berger), 19. Šoltés (Berger), 24. Melcher (Björkung) - 28. Handlovský (Walega, Ventelä)

Rozhodovali: Goga, Rojík - Durmis, Kacej, vylúčení na 2 min: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 730 divákov

Zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Weninger – Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Crevier-Morin, Kostromitin, Bdžoch – Michaud, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, K. Jendroľ – Vašaš, G. Gabor, Melcher – Rákoš, Bodnár, Matej Bača

Liptovský Mikuláš: Kozel – Ventelä, Varttinen, Šepelev, Salija, Krempaský, Mezovský, J. Nemec – Kriška, Walega, Handlovský – Čuvilov, Elo, J. Jurík – Matúš Paločko, Uhrík, Haluška – Ďurina, Babka ml., Dunčko

V úvode duelu boli o niečo viac aktívnejší hostia, ale nevyužili šance. Po góle volal najmä únik Matúša Paločka, Weninger bol proti. Na opačnej strane mal dobrú možnosť zblízka Berger a ešte väčšiu v úniku z ľavej strany Rákoš, ktorý iba tesne minul bránku. Gólom sa neskončil ani pekný prienik Michauda. V 13. minúte sa na útočnej modrej čiare uvoľnil mladý bystrický útočník Jendroľ, išiel sám na Kozla, ale neprekonal ho. Podarilo sa to až v presilovke Cardwellovi. Napriahol od modrej čiary, Gabor dobre stál pred brankárom a puk si tak našiel cestu medzi žrde - 1:0. Do prestávky pridali „barani” aj druhý gól. Berger našiel v medzikruží Šoltésa, ten predviedol kvalitnú prácu s hokejkou i úspešnú koncovku pod hornú žŕdku - 2:0.

Banskobystričania na začiatku druhej tretiny využili ďalšiu presilovku. Ťažili z dobrej práce Melchera pri ľavej žrdi, do ktorej najprv poslal puk, no odrazený napokon dotlačil do bránky a zvýšil na 3:0. Následne mali hostia až tri početné výhody po sebe. Tú prvú aj využili. Po strele Walegu sa z dorážky presadil Handlovský – 3:1. Potom podržal domácich brankár Weninger. Zlikvidoval kvalitné strely z kruhu v podaní Walegu, Handlovského a Krišku. Rodák spod Urpína Handlovský v drese Liptákov neuspel ani zblízka. Bystričania pohrozili v oslabení šikovným prienikom Vašaša, Kozel však jeho strelu kryl a tím podržal aj v poslednej minúte pred prestávkou, kedy hrali ´barani´ presilovku piatich proti trom. Už keď boli hostia na ľade štyria, skóroval Lamper, ale jeho gól videorozhodca neuznal, pretože si najprv hokejkou odtlačil betón gólmana a až následne poslal puk do bránky.

Na začiatku tretej tretiny pohrozil v oslabení útočník Liptákov Kriška. Väčšiu aktivitu mali bystrickí hokejisti, korí mohli pridať štvrtý zásah najmä v presilovke. V nej nevyužil dve šance aktívny Michaud a zblízka sa nepresadil ani Berger. S pribúdajúcim záverom museli hrať hostia vabank, odvolali brankára, hrali v šestici, mali tlak, no veľkú príležitosť nedokázal pretaviť do gólovej podoby Šepelev.

Hlasy po zápase:

Antti Karhula, tréner HC 05 Banská Bystrica: „Bol to pre nás ťažký zápas. Prvých 40 minút sme nemali takú energiu, akú sme si predstavovali. V tretej tretine sa to zlepšilo. Veľmi nám pomohol tretí gól v presilovke, to bolo kľúčové z pohľadu vývoja zápasu. Viedli sme 3:0. Neviem si však vysvetliť, prečo nám prvé dve tretiny chýbala energia. Podstatné napokon je, že berieme tri body.“

Milan Jančuška, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: „Zaslúžili sme si bodovať. Nepodali sme zlý výkon. Herne i takticky sme hrali dobre, ale jeden gól je málo na to, aby sme mohli vyhrať. Trápi nás efektivita. V závere sme hrali dlho v šiestich proti piatim, ale chýbalo nám hokejové majstrovstvo. Snažili sme sa, dreli, no inkasovali sme nešťastné góly. Moji zverenci mali veľa príležitosti, ktoré žiaľ nevyužili. Navyše mali sme až šesť vylúčených hráčov, čo je veľa.

Bystričania hrajú veľmi dobre presilovky, dali nám z nich dva góly. Boli tam nešťastné vylúčenia vyplývajúce z hry jeden na jedného. V rovnovážnom stave piatich proti piatim hráme dobre. V prvej tretine sme súpera pustili trikrát pred bránku a inkasovali sme dvakrát. Ťažko sa potom chalanom otáča stav 0:2. Musíme popracovať na tom, aby sme sa vyhli zbytočným vylúčeniam a drobným chybičkám, pretože za ne veľmi pykáme.

Máme šiestich zranených hráčov. Postupne sa už dostávajú do tréningového procesu. Niektoré zranenia sú však dlhodobé, ťažké, takže z tohto pohľadu je ťažké nastúpiť do tréningového procesu. Trvá to nejaký čas. Napokon ani forma nepríde za týždeň. Je to náročné pre hráčov po zranení, ktorí budú vchádzať do zápasov i z hľadiska toho, aby sa dostali do patričnej formy.“