HK Nitra

HK Nitra

Nitra vysoko porazila Detvu a preskočila ju v tabuľke

ŠPORT.sk • 26. feb 2021 o 20:35
Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatkovom zápase 42. kola Tipos extraligy na domácom ľade nad Detvou 4:0.

Duel Nitra - Detva ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Tipos extraliga - 42. kolo:

HK Nitra - HC 07 Detva 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 22. Kollár (Bodák, Dauda), 36. Bajtek (Kollár, Bodák), 53. Minárik, 57. Tvrdoň (Kollár, Žitný).

Rozhodovali: Baluška, Müllner - Gegáň, Orolin, vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Ščurko (Detva) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley – Mezei, Vitáloš, Švarný, Nemec, Ege, Bodák, Pupák, Hřebíček – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Finlay, Dauda, Holešinský – Bajtek, Kollár, Žitný – Minárik, Šiška, Fominych

Detva: Lazušin – Jendroľ, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Lalík, King, Bača, Turan – Ščurko, V. Fekiač, Ľupták – Valent, Downing, J. Sýkora – Cox, Čacho, Charbonneau – Ferguson, Klíma, Žilka

Precízne bránenie stredného pásma, aj to bol jeden z receptov Detvy ako uspieť v Nitre. V prvej tretine to zverencom trénera Bokroša vychádzalo. Až na žŕdku Daudu, ktorý v 9. minúte ťažil z práce Holešinského, sa Nitrania do vážnejšej šance nedostali.

"Corgoni" však mali lepší nástup do prostrednej časti hry. Najskôr hosťujúci Ščurko nastrelil len spojnicu, čo vzápätí potrestal presilovkovým gólom Kollár. Ten istý hráč sa o pár minút preštrikoval až pred Lazušina a dorážku Žitného ruský gólman zastavil korčuľou. Vyrovnať mohol v 33. minúte Cox, no v úniku trafil len rameno Cowleyho. Aj v tomto prípade domáci trestali. Prvým gólom po návrate z Nových Zámkov sa zapísal Bajtek - 2:0.

V 47. minúte trafil v súboji Ščurko domáceho obrancu Egeho, ktorý zakrvavený putoval do kabíny. Kapitán Detvy dostal trest do konca zápasu. Nitrania si z presilovej hry ukrojili dve minúty faulom Finlayho a po zvyšok početnej výhody sa už nepresadili. Mrzieť ich to však nemuselo, pretože v 53. minúte sa s prispením korčule hosťujúceho beka presadil Minárik. V závere ešte uzavrel na konečných 4:0 najlepší strelec Nitry - Marek Tvrdoň.

Hlasy po zápase:

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Podali sme sústredený výkon. Aj keď sa to nezdá, rozhodli presilovky. Dali sme v nich dva góly. Prispel k tomu aj veľmi sústredený Cowley, ktorý nedopustil žiadne zdramatizovanie."

Ernest Bokroš, tréner Detvy: "Z našej strany to bol dobrý výkon. Chlapci chceli, bojovali, obrovskú snahu nemožno vytknúť. Žiaľ, chýbala nám efektivita. Nevyužili sme presilovky ani nájazdy. Prišiel prvý gól zo strany Nitry, ktorá sa upokojila a hrala dopredu veľmi dobre. Musíme premieňať aspoň šance, ktoré máme. Iba snahou zápasy nebudeme vyhrávať."