Gólová radosť hráčov Zvolena

Zvolenu nedokázala preťať víťaznú šnúru ani Dukla Trenčín

ŠPORT.sk • 22. okt 2021 o 20:51
Hokejisti HKM Zvolen vyhrali v piatkovom zápase 10. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín tesne 4:3 a víťaznú sériu natiahli na päť stretnutí. Zvolenčania sa dostali na 4. miesto tabuľky, Dukla je ôsma.

Tipos extraliga - 10. kolo:

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 4:3 (4:0, 0:1, 0:2)

Góly: 4. Ully (Török, Meliško), 9. Krieger (Hain, Török), 11. Saracino (Csányi), 16. Gubančok (Saracino, Ďuriš) – 27. Tybor, 50. Honzek, 60. Bezúch (Mikyska)

Rozhodovali: M. Korba, Moller – Hajnik, Janiga, vylúčení na 2 min: 8:11, vyššie tresty: Krieger 5+DKZ za napadnutie, Kotvan DKZ za opustenie striedačky – Crinon 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 812 divákov

Zostavy:

HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Kubka, Hraško, Roy, Meliško – Jedlička, J. Mikúš, Zuzin – Saracino, Marcinek, Csányi – Török, Krieger, Ully – Chlepčok, Gubančok, Ďuriš

Dukla Trenčín: Bowns (21. M. Valent) – Starosta, E. Švec, Lemcke, Kudla, Nemčík, Cricon, Urban – Minárik, J. Švec, Beták – Tybor, Mikyska, Bezúch – M. Valach, L. Paukovček, Honzek – Krajčovič, Rehuš, Krajč

Trenčania sa v prvých dvoch striedaniach zahryzli do súpera, mali tlak, no ten trval len necelých 90 sekúnd. Potom prevzali taktovku zápasu do rúk domáci hokejisti. Šance Ullyho a novica Kriegera zostali nevyužité, no títo hráči si to vynahradili neskôr. Najprv Ully v štvrtej minúte, keď pohotovo vystrelil z medzikružia a otvoril skóre. Následne na opačnej strane hostia nevyužili presilovku, dobrú možnosť mal Tybor a už v piatich proti piatim znovu udrel majster. V 9. minúte vystrelil od modrej Hain a ujal sa teč Kriegera. V jedenástej minúte bolo už 3:0, vyrazený puk po strele Csányiho uchmatol Saracino, potiahol si ho mierne do ľavej strany a poslal efektne do odkrytej svätyne Bownsa pod hornú žŕdku. Dukla potom nevyužila druhú presilovku, v ktorej znovu pohrozil Tybor, trafil do ramena Rahma. Zvolen oslabenie ustál a v pätici dosiahol štvrtý gól. Z dorážky zamietol puk po ľade dôrazný Gubančok.

V druhej tretine poslali Trenčania do bránky Valenta. Hra sprvu rýchlo plynula, pokoj na ľade narušila až chyba Kotvana, ktorý poslal puk do Tybora a ten výzvu v medzikruží prijal, nezaváhal pred Rahmom a znížil na 1:4. Na opačnej strane mohol pridať svoj druhý gól a piaty zvolenský Gubančok. Ocitol sa sám pred brankárom, ale nepokoril ho. Úradujúci majster v strednom dejstve nevyužil ani dvojminútovú presilovku piatich proti trom, pričom dvadsať sekúnd hral pri avizovanom treste Starostu dokonca v šestici. A mohlo ho to mrzieť, pretože dve sekundy pred prestávkou sa rútil na Rahma Tybor a napokon zazvonil na žŕdke.

Na začiatku tretej tretiny hostia nevyužili presilovku a po nej mali šancu domáci. Jedlička sa ocitol v úniku, ale pred Valentom volil spätnú prihrávku na Mikúša, ktorý to nečakal a nedokázal pred ležiacim gólmanom zakončiť. Duel na dlhé minúty prerušil faul Kriegera na Minárika, za ktorý išiel predčasne pod sprchy. Pri tejto ceste ho však medzi striedačkami napadol Duklista Crinon a aj on sa tam porúčal. Bilo sa viac hráčov, vyplynul z toho rozdielový trest v prospech Trenčína, ktorý presilovku využil. Rahm totiž vyhodil puk spoza bránky a trafil pred ňou korčuľujúceho Honzeka, ten teda poľahky prekvapený znížil na 2:4. V ďalších minútach mali šance na strane Zvolena Csányi, Zuzin a na opačnej Tybor, ale brankári predviedli spoľahlivé zákroky. Viac práce mal potom Valent, pretože majster hral dlho v početnej prevahe, no nevyužil ju a v závere sa tak ešte naskytla pre Trenčín možnosť hry bez brankára. Tento ťah trénerovi Pardavému vyšiel, pretože na 3:4 znížil Bezúch, no na vyrovnanie už hokejistom spod hradu Matúša Čáka potrebný čas nezostal.

Hlasy po zápase:

Andrej Kmeč, asistent trénera HKM Zvolen: „Mali sme dobre rozohraný zápas po prvej tretine, no potom sa začala hra kúskovať početnými vylúčeniami, najmä v tretej tretine toho bolo priveľa. Ale sme radi, že sme duel dokázali dohrať víťazne. Objavili sa tam i veci, ktoré nám to skomplikovali, ale tri body zostali doma, za čo treba chalanom poďakovať. V závere sa viac nehralo ako hralo, nebolo to jednoduché, ťažko sa k tomu vôbec vyjadrovať.“

Nikolas Gubančok, strelec víťazného gólu Zvolena: „Nečakal som, že môj gól na 4:0 bude napokon víťazný, ale dôležité je víťazstvo. Dali sme viac gólov než súper a to rozhodlo. Chýbalo nám dnes od druhej tretiny lepšie korčuľovanie, Trenčín nás prekorčuľoval, mali sme slabú aktivitu, no i napriek tomu sme to zvládli. Našťastie nám v prvej tretine napadali góly. Potom nám to už nešlo. Hlavné je však, že sme si výsledok ustrážili.“

Ján Pardavý, trénera Trenčína: „Videli sme dobrý zápas z oboch strán. Nemyslím si, že sme si dnes zaslúžili prehrať. O výsledku žiaľ rozhodla prvá štvrtina, v ktorej sme inkasovali štyrikrát. Urobili sme tam chyby a za každú jednu sme doplatili gólom v našej sieti. Brankár za to nemohol. Po prvej tretine sme si povedali, že treba v našej hre pokračovať, nerobiť už chyby, byť viac agresívnejší pred bránkou. Rovnako agresívnejší po vhadzovaniach, aby sme boli nepríjemní v našom pásme, čo sa nám darilo. Náskok súpera však bol príliš veľký, aby sme ho stiahli, hoci pri troške šťastie sa to mohlo podariť. Záver bol príliš dlhý, boli tam zvláštne rozhodnutia, veľa sporných situácií, ale bližšie sa k tomu vyjadriť nemôžem.“