Denník N

Umelá inteligencia už „zjedla“ dáta skoro celého internetu. Ak firmy nezískajú ďalšie, lepšie modely budú meškať

Ilustrácia – T. H. s Midjourney
Ilustrácia – T. H. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Internet pôsobí, ako keby bol nekonečne plný obsahu. Ale len zlomok dát má pre vývoj AI vysokú hodnotu.
  • Pri snahe zabezpečiť dostatok kvalitných textov pre trénovanie algoritmov firmy neraz prekračujú pravidlá a nedbajú na autorské práva.

Firmy vyvíjajúce umelú inteligenciu, ako sú OpenAI, Google či Anthropic, zisťujú, že na celom internete možno nie je dosť dát, ktorými by mohli učiť nové, ešte vyspelejšie systémy.

Už dnes stovky miliónov ľudí používajú četboty ako Gemini či ChatGPT takmer každý deň vo svojej práci. Asistenti vyzbrojení umelou inteligenciou pomáhajú so všetkým – od písania e-mailov cez rozvíjanie biznisových stratégií až po marketingové kampane. Málokto má čas popritom sa zamyslieť nad kvantami dát, ktoré modely AI potrebujú. A aj nad tým, že ich firmy v pozadí četbotov získavajú často pokútnym spôsobom

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Startupy

Technológie

Umelá inteligencia

Ekonomika

Teraz najčítanejšie